Gustowny wystrój wnętrza, czyli żyrandole w praktyce

Lampy w mieszkaniu muszą się ciekawie się prezentować. Dostępne na rynku lampy wyróżniają się oryginalnym wzornictwem, szeroką paletą kolorów, a także nietypowymi i zaskakującymi formami. Na uwagę zasługują ręcznie zdobione elementy. Wybór jest tak ogromny, że każdy znajdzie model, który idealnie skomponuje się z wnętrzem domu i podkreśli jego charakter.

Postaw na jakość

Współczesne żyrandole do salonu przypominają prawdziwe dzieła sztuki. Przy wyborze optymalnego oświetlenia trzeba kierować się nie tylko wyglądem, ale również wybierać produkty najwyższej jakości. Tylko wtedy lampa posłuży nam na lata. Warto wybierać oświetlenie wykonane z wysokiej klasy materiałów, jak abażury, szkło, kryształy, stal, mosiądz, które pomimo upływu czasu nie tracą na wyglądzie.

Dbaj się ponieść wyobraźni

zyrandolDecydując się na zakup żyrandolu musimy dopasować model do charakteru wnętrza. Eleganckie żyrandole najlepiej będą się prezentowały w klasycznie urządzonych salonach. Z kolei w nowoczesnych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się designerskie lampy. Trzeba też zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru, żeby żyrandol doskonale się prezentował i ozdabiał pomieszczenie.

Zaskakujący efekt osiągniemy, jeśli zlecimy wykonie ręcznych zdobień. Dzięki nim nasz żyrandol będzie niepowtarzalny i wyjątkowy. Dobrze jest przyjrzeć się jakości wykonania. Wykończenia muszą być starannie zrobione. Każdy, nawet najmniejszy detal, wpływa na estetykę. Warto dobrać odpowiednią żarówkę – taką, żeby wizualnie „nie gryzła” się z całością kompozycji.

Jeśli klosze nie są wysokie trzeba wkręcić taką żarówkę, żeby za bardzo nie wystawała. Można zaopatrzyć się w świetlówki w kształcie efektownego płomienia lub kuli. Równie ważne jest sprawdzenie koloru światła – musi być przyjazne dla oczu, najlepiej w ciepłych odcieniach. No i oczywiście w przypadku gdy chodzi o żyrandole do salonu czasem dobrze jest dopasować kształt żarówek.

Kupuj bezpośrednio od producenta

Jeśli chcesz zdobyć efektowny żyrandol w atrakcyjnej cenie, kupuj bezpośrednio u producenta. Nie będziesz musiał płacić pośrednikom, dzięki temu wyposażysz dom w eleganckie oświetlenie w niewygórowanej cenie, chociażby w formie żyrandoli do salonu. Ponadto większość producentów pozwala na wprowadzeniu drobnych modyfikacji w wybranym modelu lampy. W ten sposób można dobrać żyrandol, który idealnie skomponuje się z wnętrzem.

Zadbaj o idealny wygląd żyrandolu

Jeśli mamy w salonie wymarzony żyrandol, należy pamiętać o tym by właściwie go pielęgnować – tak by cały czas wyglądał jak nowy. Przed przystąpieniem do czyszczenia, należy zapoznać się z dołączoną przez producenta instrukcją. Inaczej konserwuje się powierzchnie szklane, inaczej delikatne abażury. Żyrandole do salonu trzeba raz na jakiś czas omieść z kurzu, żeby nie doprowadzić do większych zabrudzeń, których później trudno będzie się pozbyć. Do pielęgnacji najlepiej używać czystej wody, a jeśli zajdzie taka konieczność można posłużyć się delikatnym środkiem myjącym. Warto dowiedzieć się, czy producent nie posiada w sprzedaży specjalnych preparatów pielęgnacyjnych.

Olbrzymim źródłem inspiracji są klasyczne żyrandole do salonu z Wieliczki, a konkretnie z Kemara.

Leave a Comment