Wszystko o stelażach podtynkowych

stelaże podtynkowe

Projektując dom brane są także pod uwagę rozwiązania, które zapewnią nie tylko funkcjonalność, ale także dadzą gwarancję długiego i efektywnego użytkowania.
Przy budowie łazienki coraz chętniej wybierane są stelaże podtynkowe.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ?

Stelaże podtynkowe zapewnią prawidłowe funkcjonowanie toalety. Kolejną z istotnych zalet jest możliwość ukrycia mało estetycznych elementów instalacji hydraulicznej. Pozwalają również na lepszą aranżację przestrzeni.
Oferta jest naprawdę szeroka, a ich design sprawia, że można urządzić łazienkę w zgodzie ze swoim style. Choćby przyciski nie tylko są różnego kształtu lub koloru, ale można odnaleźć je z diodami LED.

ZAKUP STELAŻY PODTYNKOWYCH

Szeroki asortyment pozwala na dobór stelażu podtynkowego, który będzie odpowiedni dla danej łazienki. Przy wyborze należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj ściany, na której ma zostać zamontowany stelaż.
Posiadając ścianę murowaną odpowiednie będą stelaże do zabudowy ciężkiej. Należy pamiętać, że wymaga to obmurowania.

Natomiast najczęściej wybierane są do zabudowy lekkiej. Ich zaletą jest możliwość uzyskania bardzo stabilnej i mocnej konstrukcji.

Kolejnym krokiem jest dobór odpowiedniego stelażu pod względem wysokości. Jest to kwestia ważna, gdyż to od tego będzie zależeć, czy przycisk będzie widoczny przy podniesieniu deski, bądź nie.
Warto zwrócić uwagę, że w przypadku stelażu niskiego (czyli przycisku nie widać), jest zachowana większa higiena.

Dobrze jest również pamiętać, że im wyższy stelaż, tym wyżej położona będzie półka.

Wiele osób budując łazienkę zwraca uwagę na cenę materiałów do wykończenia, różne elementy wyposażenia takie jak toaleta, a wraz z nią stelaż.
W grę wchodzi oczywiście chęć zaoszczędzenia, jednak należy dokładniej zwrócić uwagę na parę aspektów, co pozwoli na satysfakcjonujący wybór.
Wybierając system spłukiwania należy zwrócić uwagę na to ile osób będzie korzystało z toalety, co pozwoli dobrać odpowiednią klasę spłuczki.

Dlaczego nie powinno się kierować się najniższą ceną lub promocją? Jak sama nazwa wskazuje, stelaże podtynkowe montowane są na stałe pod tynkiem. Ich wymiana nie odbywa się bezproblemowo, gdyż w przypadku awarii, należy przeprowadzić remont całej łazienki.
Warto więc zdecydować się na sprawdzonych producentów, którzy prócz gwarancji zapewnią części wymienne.

RÓŻNE ROZWIĄZANIA STOSOWANE W STELAŻACH PODTYNKOWYCH

W zależności od firm możemy spotkać innowacyjne systemy, które prócz swych podstawowych funkcji dostarczają szereg innych usług.
Przykładów jest wiele, warto wspomnieć chociażby o umożliwieniu umieszczenia kostki odświeżającej w zbiorniku.

Dobrze jest przy zakupie zorientować się w danym asortymencie, co pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie danego stelażu.

MONTAŻ

Właściwie każdy typy stelaży podtynkowych jest montowany w podobny sposób. Najważniejsze jest zachowanie pionu i poziomu poszczególnych elementów, a także ustawienie ich na wymaganej wysokości.
Należy pamiętać o typie danej zabudowy, gdyż stelaże do zabudowy ciężkiej należy montować jeszcze na etapie budowy domu. W przypadku zabudowy lekkiej jest to o wiele łatwiejsze i przebiega szybciej.
Należy ze szczególną starannością dopilnować momentu montażu, gdyż później wpłynie to na użytkowanie oraz estetykę wnętrza.

Warto również zwrócić uwagę na dobór obudowy stelaże, który zapewni trwałość i bezpieczeństwo. Ryzyko uszkodzenia glazury jest właściwie wtedy wykluczone.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe aspekty nic dziwnego, że stelaże podtynkowe są coraz powszechniej wybierane. Prócz wymienionych aspektów higienicznych, funkcjonalnych, dochodzi również podwyższenie standardu danej łazienki.

Leave a Comment