Włącznik senior – klasyk!

włącznik senior

Na rynku elektronicznym funkcjonuje multum spółek prześcigających się w coraz to modniejszych rozwiązaniach połączonych z użyciem sprzętu elektroinstalacyjnego. Rodzimy rynek nasycony jest sprzętem o rozmaitych walorach estetycznych, jakościowych i wydajnościowych.

włącznik seniorWielu spośród nas stojąc przed zleceniem montażu gniazdka elektrycznego albo włącznika okrywa się strachem. Tymczasem podłączenie gniazdka elektrycznego jest jedną spośród najbłahszych czynności podczas wykonywania instalacji elektrycznej. A jakże bytować w dzisiejszym świecie bez prądu kiedy wykorzystujemy go nie wyłącznie do rozjaśniania mieszkań, ale także do powiązania z siecią, ładowania telefonów komórkowych, funkcjonowania lodówek, odtwarzania telewizora, a nawet zaparzania kawy, herbaty i gotowania.

Istnieje parę różnic tworzących układ rozplanowania umiejscowienia gniazdek w łazience, kuchni bądź pokoju. Zasada samej instalacji jest już trochę bardziej prosta. Jedną z firm proponujących rozwiązania dla domu lub firmy w zakresie systemów elektrycznych jest włączniki.
Włączniki typu włącznik senior z reguły umieszczane są w środku a nie na zewnątrz pomieszczeń. Gniazdka z kolei najczęściej montuje się w strefach okien, stołów, blatów kuchennych i witryn na których utrzymywane są drobne sprzęty AGD.

Włączniki w lokalach użytkowanych przez dorosłych na przykład salonach, sypialniach i pokojach gościnnych powinniśmy umieścić na średniej wysokości zdeterminowanej przez zasady unijne. Przyjmuje się, iż regularne włączniki zakłada się na wysokości ramienia dorosłej osoby, czyli w normach 1,2-1,4 m. Najczęściej włączniki instaluje się blisko przy przejściu do pomieszczenia.
Inne włączniki lokuje się w wnętrzach narażonych na wysoki pułap wilgoci (kuchnie i łaźnie), inne w tych, w jakich wilgotność nie stanowi sposobności występowania, a jeszcze inne na zewnątrz połączenia. Te ostatnie zabezpieczane są w dodatkowe klapki chroniące przed deszczami deszczu oraz śniegu.

Pełną gamę włączników senior znajdziesz na stronie http://www.egniazdka.pl/senior-karlik-c-1_252.html.

Leave a Comment