Toalety przenośne wczoraj i dziś

Obecnie toalety przenośne bardzo się zmieniły. Nie przypominają już tych mało wygodnych i pozostawiających sporo do życzenia miejsc. Ich dostawcy stawiają poprzeczkę bardzo wysoko, a standard jest naprawdę zaskakujący.

Duży wybór sanitariatów

Już sam wybór tego typu rozwiązań jest naprawdę zróżnicowany. Nie trzeba się ograniczać tylko do standardowych kabin. Większość ubikacji nie wymaga podłączenie do sieci wod-kan, ale są też takie, które można podpiąć do istniejącej instalacji. Ma to swoje zalety, bo nie trzeba opróżniać zbiorników na fekalia, ale z drugiej strony nie można postawić takich toalet w każdym miejscu. Są też ubikacje przenośne z hakiem. Z pozoru niczym się nie wyróżniają, jednak dzięki specjalnie zamontowanemu hakowi dźwig może je dostarczyć na dowolna kondygnację budynku. W podstawowym pakiecie mobilne WC nie mają funkcji spłukiwania, ale bardziej wymagający klienci mogą skorzystać z takiej opcji. Są też propozycje z wbudowanym oświetleniem, a nawet podgrzewaną podłogą. W ten sposób warunki nie odbiegają od tych w domu. Kiedyś tak nie było. toalety przenośne pozostawiały sporo do życzenia. Samo przejście koło nich wiązało się z dużym samozaparciem. Przeraźliwy odór skutecznie zniechęcał do tego, by z nich korzystać. Obawy odczuwali również rodzice, którzy woleli poszukać jakiegoś ustronnego miejsca, by tam udać się z pociechą. Dziś jakość oferowanych sanitariatów znacznie się podniosła. Ich dostawcy stosują środki neutralizujące zapach, a także odkażających.

Wynajem nie jest trudny

Również sam wynajem toalet nie jest zbyt skomplikowany. Tak naprawdę wystarczy umówić się z konkretną firmą i ustalić wszystkie szczegóły. Trzeba wiedzieć ile osób będzie korzystać z ubikacji i gdzie mają być dostarczone toalety. Następnie konsultant firmy zewnętrznej proponuje różne możliwe rozwiązania. Są kabiny jednostanowiskowe bądź też kilkupisuarowe. Te drugie zajmują mniej przestrzeni co jest przydatne przy organizacji większych imprez. Po ustaleniu wszystkich ważniejszych kwestii firma zewnętrzna dostarcza ubikacje w wybrane miejsce, a następnie je montuje. Ze strony organizatora eventu załatwienie zaplecza sanitarnego zajmuje stosunkowo niewiele czasu. Wystarczy jeden telefon, resztą zajmuje się dostawca. To bardzo wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba zajmować się tyloma rzeczami, a zaoszczędzony czas wykorzystać w pożyteczniejszy sposób. Nic więc dziwnego, że toalety przenośne są coraz popularniejsze. Są czyste i zadbane, a sama organizacja nie jest tak absorbująca.

Leave a Comment