Rozmieszczenie włączników bingo

włącznik bingo

Montowanie włączników światła przez wielu uznawane jest za niezwykle prostą sprawę. Jednak nieprawidłowe rozmieszczenie tego typu osprzętu to już nie lada problem. Nieprawidłowe rozmieszczenie włączników to spora bariera szczególnie dla dzieci. Zbyt wysokie umieszczenie włącznika w pokojach dziecinnych i bawialniach sprawiają, iż za wszelkim razem gdy nasza pociecha potrzebuje zapalenia światła, to my musimy fatygować się do konkretnego pomieszczenia. Odpowiednie zainstalowanie włączników nauczy dziecka w oczywisty sposób zaradności oraz samodzielności. Wystarczy włączniki bingo umieścić na wysokości 70-90 centymetrów i problem rozwiązany.

włącznik bingoW pomieszczeniach użytkowanych najczęściej przez dorosłych te same włączniki zainstalujemy już ponad 50 cm wyżej. Z zasady przyjmuje się tu umieszczanie włączników i wyłączników na wysokości ok 1,2 – 1,4 m nad powierzchnią podłogi. Ułatwi to korzystanie i wygodę użycia.
Istnieje kilka istotnych zasad określających prawidłowe instalowanie elementów typu włączniki bingo.

Do najważniejszych stosowanych przez wielu elektryków reguł instalacyjnych należą: instalacja co najmniej dwóch lub trzech gniazdek w toalecie lub łazience, posiadaniae minimum 4-5 gniazdek w kuchni, ze specjalnymi obwodami dla lodówek, zmywarek oraz kuchenek elektrycznych, umieszczanie włączników w przerwie minimum 2,5 cm od siebie. Warto pamiętać o gniazdkach w pomieszczeniach typu korytarze, hole, przejście schodowe, garaż, piwnica i strych.

 

Pełną ofertę włączników typu bingo znajdziesz na stronie egniazdka.pl.

Leave a Comment