Putzmeister pracuje także pod ziemią

putzmeister

Niemiecka firma Putzmeister znana jest na świecie przede wszystkim z produkcji pomp do betonu, mieszarek do zapraw czy agregatów natryskowych do tynku. Jednak od lat 80 XX wieku, Putzmeister zajmuje się także technologią podziemną. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma jest w stanie zaoferować szeroki asortyment urządzeń i maszyn stosowanych w kopalniach i tunelach.

Wśród specjalistycznych urządzeń znajdują się:
– natryskarki do betonu,
– betoniarki,
– podnośniki.
Wśród natryskarek wyróżnia się pięć typów:
– SPM 500 WETKRET – idealne rozwiązanie dla średnich i dużych tuneli i jaskiń. Pionowy zasięg natrysku wynosi 17 m. Sprawdza się na stromych zboczach.
– SPM 4210 WETKRET – jego pionowy zasięg natrysku wynosi 10m, idealne urządzenie do pracy w trudnych warunkach w kopalniach.
– SPM 307 WETKRET – jedyne urządzenie z gąsienicami, idealnie sprawdza się w mniejszych odcinkach tuneli.
– SPM 5314 WETKRET ROADSTER – uniwersalne, mobilne i niedrogie rozwiązanie dla średnich i dużych odcinków tuneli i jaskiń. Maszyna jest przeznaczona do zamontowania na ciężarówce, pionowy zasięg natrysku wynosi 14 m.
– SPM 715 Synchro – idealne rozwiązanie do ręcznego natrysku zarówno w tunelach jak i w górnictwie.
Do transportu i mieszania betonu Putzmeister oferuje trzy rodzaje pojazdów:
– MIXKRET 4 – betoniarka o maksymalnej pojemności betonu równej 4 m3. Dzięki 6-cylindrowy silnikowi o mocy 174 KM, betoniarka może wjeżdżać na duże wysokości.
– MIXKRET 5 – maksymalna pojemność betonu to 5 m3. Betoniarka wyposażona jest w 6-cylindrowy silnikowi o mocy 225KM.
– CEMKRET 8 – pojazd może przewieźć maksymalnie 8,25 tony materiału. Szybkość rozładunku to aż 50 t /h dzięki czemu czas wyładowania materiału zredukowany jest do minimum.
Ponadto firma oferuje także podnośnik MINELIFT 4. Urządzenie jest w stanie podnieść personel i ładunek o łącznej wadze 4 ton na wysokość 4m. Idealnie sprawdza się przy montażu rurociągów oraz wentylacji w pracach podziemnych.

 

Zapraszamy na stronę http://budmar-mb.pl/pl/64-putzmeister znajdziesz tu wiele produktów Putzmeister w jednym miejscu.

Leave a Comment