Przestrzegaj przepisów na placu budowy. Zainwestuj w kontenery sanitarne na budowę

Jesteś kierownikiem placu budowy? W takim razie zdajesz sobie sprawę, że musisz przestrzegać określonych przepisów. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, o jakie rzeczy musisz zadbać, by zapewnić swoim pracownikom bezpieczeństwo i by czuli się oni komfortowo na placu budowy.

Bezpieczeństwo pracowników to podstawa

Plac budowy jest bardzo niebezpiecznym miejscem. Jest tam wiele maszyn i narzędzi, którymi pracownik może zrobić sobie krzywdę. Poza tym praca bardzo często odbywa się na wysokościach, co to też tworzy zagrożenie dla życia budowlańca. Z tego też powodu w kodeksie pracy znajduje się mnóstwo przepisów i norm, dzięki którym budowa ma być bezpiecznym miejscem dla pracownika. Podstawową kwestią jest spełnienie wymagań dotyczących odpowiedniego stroju. Głównym i najważniejszym elementem jest odzieży każdego budowlańca jest kask. To właśnie kask ochronny chroni głowę przed uderzeniami bezpośrednimi (np.: o rusztowanie), intensywnymi promieniami słonecznymi, czy też przed porażeniem prądem elektrycznym i wysoką temperaturą, co już zależy od modelu kasku. Dlatego też jest to taki ważny element. Z tego też powodu obowiązują wysokie grzywny w razie nieprzestrzegania tego przepisu. Poza tym pracownik powinien mieć: okulary ochronne, odpowiednie obuwie z metalowymi noskami, które ochronią palce stóp w razie upuszczenia jakiegoś ciężkiego przedmiotu na nogi oraz rękawice ochronne. Te wszystkie elementy dbają o to, by mu się nic nie stało.

Zadbaj o komfort swojego pracownika

Jakie jeszcze wyposażenie powinno się znaleźć na budowie? Zdecydowanie powinny tam być kontenery sanitarne na budowę. Jest to absolutna podstawa. W końcu pracownik spędza na budowie wiele czasu, w okresie letnim często jest to ponad połowa doby, więc musi mieć miejsce, w którym nie tylko będzie mógł załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne, ale też się wykąpać. Najczęściej kontenery sanitarne na budowę składają się z dwóch pryszniców, dwóch toalet, pisuaru i umywalek. Oczywiście, są też tam grzejniki i oświetlenie. Jednak w dobrych firmach, w których można wynajmować lub kupować tego typu wyposażenie, można uzgodnić ilość pryszniców i toalet przed złożeniem zamówienia. Poza tym na każdej budowie powinny się również znaleźć kontenery socjalne. Pełnią one często rolę biur, ale też są idealne jako miejsca, w którym pracownik może spędzić przerwę i na spokojnie coś zjeść.

Leave a Comment