Polimeryzacja posadzek – niezbędna w szkołach

Szkoły to miejsca, przez które codziennie przewijają się tłumy uczniów i rodziców. Niestety, wpływa to fatalnie na stan posadzek na korytarzach i w salach lekcyjnych – sposobem, by na to zaradzić może być polimeryzacja posadzek – http://sauberlab.pl/polimeryzacja-podlog/.

Polimeryzacja posadzek w korytarzach

Korytarze szkół bardzo często są wyłożone lastryko lub płytkami. Choć odznaczają się one bardzo wysoka odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, polimeryzacja posadzek może być czasem niezbędna. Czym ona jest? To proces odnawiania podłogi bez konieczności jej wymiany – powlekania jej specjalnymi polimerami, które nadają jej odpowiedniej twardości i połysku.

Szkolny korytarze jest miejscem bardzo reprezentacyjnym, nie może być więc wyłożony sfatygowanymi płytkami lub posadzką z wyraźnymi koleinami, wgłębieniami lub zabrudzeniami niemożliwymi do usunięcia tradycyjnymi metodami. Posadzki po latach użytkowania stają się nierównomiernie wytarte oraz tracą swój koloryt – ciemnieją od brudu w miejscach trudnych do wyczyszczenia, a jaśnieją tam, gdzie najczęściej się po nich chodzi.

Jak działa polimeryzacja?

Polimeryzacja posadzek w szkole to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się problemu sfatygowanej podłogi bez nakładów finansowych w postaci kładzenia nowej. Taka polimeryzacja posadzek odbywa się w następujący sposób: najpierw zdziera się wierzchnią warstwę dotychczasowych polimerów, następnie gruntownie czyści i neutralizuje posadzkę, po czym pokrywa ją podkładem, kilkoma warstwami polimeru i poleruje do uzyskania lustrzanego połysku. Proces polimeryzacji posadzek może zostać zakończony w ciągu 1-2 dni, co pozwala nie utrudniać funkcjonowania szkoły na długi czas. Dzięki temu procesowi podłoga odzyska swój dawny kolor, wzmocni się jego głębia, a do tego podłoga będzie efektownie błyszczała. Co więcej, położenie polimerów pozwala na utworzenie warstwy antypoślizgowej, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania takiej podłogi. Jak wiemy, podłogi na korytarzach szkolnych są szczególnie często uczęszczane, często też używa się ich do biegania.

Leave a Comment