Ogrodzenia przenośne: jak zorganizować targi branżowe?

Jeśli planujemy organizację targów branżowych, musimy zadbać o szereg kwestii: odpowiednią promocję, znalezienie wystawców, zorganizowanie miejsc targowych. Ważne jest również wydzielenie terenu dla gości i klientów.

Stwórz bezpieczną przestrzeń

Ogrodzenia przenośne to sposób na wydzielenia miejsca targowego. W ten sposób wystawcy zajmują tylko dany teren, a przestrzeń wokół służy do organizacji zaplecza sanitarnego lub stołówki. Każde wydarzenie, również targi, musi być specjalnie chronione. Żeby mieć gwarancje, że rzeczy z poszczególnych stanowisk będą pod kontrolą, nawet w przerwie między jednym a drugim dniem, trzeba pozostawić je w wydzielonej strefie. Wówczas służby porządkowe zajmą się danym miejscem i będą się opiekować pozostawionymi przedmiotami. Żeby ogrodzenia przenośne spełniały swoje funkcje, muszą być wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak deszcz, śnieg, promienie UV. Po drugie wytrzymają napór tłumu. Niestety, takie konstrukcje mają swoje ograniczenia. Bywa, że padają łupem złodziei, którzy wykorzystując panujący na imprezie chaos zabierają poszczególne elementy, by sprzedać je na skupie złomu. A jest to dla nieuczciwych osób szybki sposób na zarobek – panele są wykonane ze zgrzewanych i ocynkowanych drutów. Choć takie sytuacje nie zdarzają się aż tak często, można spróbować im zaradzić i zamawiając ogrodzenia przenośne wyposażyć je w specjalne zabezpieczenia uniemożliwiające rozsuwanie elementów. To bardzo dobry sposób, który w większości wypadków stanowi wystarczająca ochronę przed kradzieżą.

Znajdź dobrą firmę

Decydując się na ogrodzenia przenośne, warto znaleźć firmę, która rzetelnie podejdzie do tematu. Pomoże nam w ustaleniu ilości paneli, a także przyjedzie na miejsce, by zamontować poszczególne elementy konstrukcji, a po zakończeniu wydarzenia przyjedzie je odebrać z powrotem. To bardzo wygodne, bo my jako organizatorzy, będziemy mieli jeden problem z głowy mniej. Tym samym poświęcimy więcej czasu na kwestie promocji, a to chyba jeden z ważniejszych elementów przy tego typu eventach, bo zwiększa dochody. Jeśli chodzi o reklamę to i tę sprawę można powierzyć dostawcy przenośnych ogrodzeń. Wiele firm oferuje bowiem wydzielenie jednego lub kilku paneli jako miejsce na reklamę. W ten sposób możemy zyskać dodatkowe źródło pieniędzy bez większego nakładu pracy. Wystarczy wpisać w ofertę dla wystawców propozycję reklamy umieszczonej na ogrodzeniu i mieć nadzieję, ze przynajmniej niektórzy podchwycą ten pomysł i skorzystają z propozycji.

Leave a Comment