Odtłuszczanie powierzchni – lśniąca czystość na wyciągnięcie ręki

Tłuste plamy. Któż się z nimi nie spotkał. Miejsca ich występowania są tak różnorodne, że nie sposób wskazać wszystkich. Najczęściej są oczywiście kojarzone z kuchnią, jednak mogą pojawiać się także na drewnianych powierzchniach, ścianach, urządzeniach czy sprzętach. W każdym z tych przypadków są nie tylko niemile widziane, ale także bardzo dokuczliwe i utrudniające normalne funkcjonowanie zarówno restauracji, jak i sektora przemysłowego czy spożywczego. Sprawdź, jak usunąć tłuste plamy – http://sauberlab.pl/odtluszczanie-powierzchni/.

Tłuste plamy nie tylko w kuchni

O ile w przypadku kuchni są po prostu nieestetyczne, o tyle w odniesieniu do sektora przemysłowego uniemożliwiają wykonywanie niezbędnych prac, takich jak emaliowanie, lakierowanie czy cynkowanie ogniowe. Odtłuszczanie powierzchni w sektorze przemysłowym czy w branży spożywczej jest po prostu niezbędne i wymaga przeprowadzenia za pomocą odpowiednio dobranych preparatów. Można je podzielić na specyfiki przeznaczone do odtłuszczania powierzchni w kuchni oraz na specjalistyczne środki, za pomocą których odtłuszczanie powierzchni w sektorze przemysłowym i spożywczym będzie nie tylko skuteczne, ale także dużo prostsze.

Odtłuszczanie powierzchni a dobór preparatów

Jak już wspomniano na początku artykułu, kuchnia jako pierwsza jest kojarzona z tłustymi plamami i dlatego odtłuszczanie powierzchni w tym pomieszczeniu powinno być przeprowadzane w sposób systematyczny, a co więcej, należy w tym celu wykorzystywać odpowiednio dobrane preparaty. Odtłuszczanie powierzchni inaczej będzie wyglądało, gdy w grę będą wchodziły sprzęty oraz urządzenia i zupełnie inaczej w przypadku płyt ceramicznych. Odtłuszczanie powierzchni w kuchni, niezależnie od tego, czy będzie to restauracja, dom, czy inny lokal gastronomiczny będzie skuteczne, jeśli zostanie wybrany odpowiedni środek.

Odtłuszczanie powierzchni urządzeń typu grill, piekarnik, piec konwekcyjny

Do odtłuszczania powierzchni grilla, piekarników i pieców konwekcyjnych można polecić płyn KR 16 Grill Fix. Odtłuszczanie powierzchni za jego pomocą jest niezwykle proste i skuteczne. Płyn do mycia sprzętów kuchennych należy rozprowadzić na ich powierzchni i odczekać od jednej do dziesięciu minut. Dlaczego pojawia się taka rozpiętość czasowa? Jest ona uzależniona od stopnia zabrudzenia czyszczonych powierzchni. Jeżeli jest on niewielki, można zaraz po rozprowadzeniu środka przystąpić do odtłuszczania powierzchni. W przypadku jednak, gdy doszło do dużego zabrudzenia, dobrze byłoby odczekać dziesięć minut i dopiero przeprowadzić odtłuszczanie powierzchni.

Można wybrać jeszcze inną metodę. Kiedy piekarnik jest bardzo poplamiony, należy podgrzać go do 50°C i dopiero wtedy spryskać piekarnik preparatem KR 16 Grill Fix. Wybór metody odtłuszczania powierzchni jest dowolny, jednak kolejne etapy postępowania powinny przebiegać zgodnie z podanymi przez producenta sprzętu instrukcjami. Po upływie wymaganego czasu należy preparat spłukać czystą wodą, pamiętając jednocześnie, że nie powinno się do stosować do odtłuszczania powierzchni metali lekkich i nieżelaznych.

Odtłuszczanie powierzchni płyt ceramicznych

Odtłuszczanie powierzchni płyt ceramicznych wymaga zastosowania innego preparatu. W tym przypadku najlepszy będzie specyfik o nazwie KR 14 Abramil. Jego niekwestionowaną zaletą jest skuteczność działania. Mleczko posiada miły, cytrynowy zapach, jest bezpieczne dla płyt ceramicznych i nie podrażnia skóry. Olej, który pryska na płyty, pozostawia na nich tłuste plamy i dlatego odtłuszczanie powierzchni płyt musi być przeprowadzane regularnie. Preparat KR 14 Abramil nanosi się na powierzchnię, czyści ją za pomocą gąbki lub szmatki, a następnie spłukuje, używając czystej wody. Na koniec wystarczy osuszyć odtłuszczoną powierzchnię.

Niezależnie od tego, czy chodzi o odtłuszczanie powierzchni pieców konwekcyjnych, grilla, piekarników czy płyt ceramicznych, warto podkreślić, że przeznaczone do niego preparaty z pewnością zainteresują restauratorów oraz właścicieli związanych z branżą HoReCa. Dzięki zastosowaniu opisanych preparatów będą mogli powiedzieć, że ich kuchnie lśnią czystością.

Leave a Comment