Łączniki dedykowane do obwodów – senior

włącznik senior

W standardowym podziale wyodrębnia się łączniki dedykowane do obwodów o niskim napięciu oraz wysokonapięciowe. Powszechnie przyjmuje się, iż łączniki to elementy obejmujące wszelkie urządzenia poświęcone do realizowania operacji łączeniowych. Łączniki elektryczne to swego stylu elementy elektryczne przeznaczone do włączania lub wyłączania prądu w jakimś obwodzie bądź układzie obwodów elektrycznych.

włącznik seniorW zależności od ostatecznego zastosowania łączniki instalacyjne w domowej instalacji elektrycznej wolno rozdzielić na łącznik pojedynczy, łącznik dwubiegunowy, łącznik świecznikowy, łącznik schodowy, łącznik krzyżowy, łącznik żaluzjowy dodatkowo przycisk dzwonkowy.
Łącznik pojedynczy to najpopularniejsza postać włączników i wyłączników dostępna na rynku. Używa się je kiedy w zamyśle mamy włączanie bądź wyłączanie pełnego oświetlenia w jednym miejscu. wyposażony jest w pojedynczy przycisk, dokonuje składania w obrębie samego obwodu, działa na zasadzie przełącznika.

Innym rodzajem jest łącznik dwubiegunowy, ten czynnik jest wyposażony w indywidualny klawisz, łączący dwa obwody jednocześnie.
Elementy instalacji mające z dwa przyciski umożliwiające zintegrowanie dwóch oddzielnych obwodów oznacza się łącznikami żaluzjowymi.

Jeszcze nowe oddziaływanie wyraża łącznik świecznikowy – zaopatrzony w 2 lub więcej przycisków. Tego typu włączników użytkuje się kiedy potrzebujemy w jednym polu łącznikowym wprowadzić więcej aniżeli jedyny składnik oświetlenia. Tego pokroju włączniki senior wprowadza się zwłaszcza w żyrandolach rozdzielonych na 2 albo więcej stref.
W otoczeniu schodów umieszcza się łączniki schodowe. To włączniki kumulujące w pary parter i piętro. Tego typu elementy zapewniają szansę włączenia światła na parterze schodów, a zgaszenie go na górze. Zarówno dolny jak również górny łącznik może być zarazem włącznikiem i wyłącznikiem.

 

E-gniazdka włączniki senior dla mieszkań i domów.

Leave a Comment