Designerski technorattan: idealny do nowoczesnych wnętrz

Nowoczesne przestrzenie wydają się bezduszne i mało atrakcyjne. Meble, które są dla nich dedykowane nie mają żadnych ozdób i udziwnień. Jednak pomimo tak surowego charakteru, pomieszczenie może się całkiem dobrze prezentować. Trzeba tylko stylowo je urządzić.

Funkcjonalność i komfort

Współcześni projektanci nowoczesnych mebli jako priorytet stawiają to, by były one komfortowe i praktyczne. W łatwy sposób powinno się znaleźć wybraną rzecz. Przestrzenne szafki i wygodne krzesła doskonale się sprawdzają do korzystania na co dzień. Liczy się to, by móc w nich pomieścić jak najwięcej rzeczy. Nowoczesne meble powinny być również wytrzymałe i proste w pielęgnacji. Zbyt duża ilość ozdób może powodować chaos kompozycyjny, a do tego utrudnić czyszczenie. Trzeba bowiem dotrzeć do ukrytych zakątków, by dokładnie omieść je z kurzu. To sprawia, że wiele szafek kształtem przypomina bryłę i nie ma w nich żadnych ozdób. Inaczej jest w przypadku foteli, które powinny być wygodne i funkcjonalne zarazem. Do nowoczesnych wnętrz idealnie pasują designerskie meble rattanowe, które dobrze się komponują w każdym pomieszczeniu. Rattan jest materiałem dość uniwersalnym. Można go dobrać do wielu kolorów. Na pierwszy rzut oka nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie. Jednak designerski technorattan może zaskoczyć. Postawą są szerokie i komfortowe siedziska. Żeby wygodnie się w nich ułożyć, można dodatkowo zaopatrzyć się w poduszki. W ten sposób zapewnimy sobie idealne warunki do odpoczynku, a pomieszczenie nie straci na swoim minimalistycznym charakterze.

Zadbaj o odpowiednie dodatki

Designerski technorattan robi naprawdę ogromne wrażenie, ale żeby całość była stylowa i prezentowała się idealnie trzeba dobrze dopasować akcesoria i dodatki. Tylko w ten sposób jest możliwe uzyskanie oszałamiającego efektu. Do nowoczesnych wnętrz idealnie nadają się stylowe lampy, które pomagają rozjaśnić przestrzeń. Na rynku jest tak dużo modelów, że z pewnością każdy znajdzie sensowne rozwiązanie. Produkty oświetleniowe są wykonane z trwałych i lekkich materiałów, które pozwalają na grę światłem. Wykorzystanie przezroczystego akrylu pozwala uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Interesującą propozycją do surowych przestrzeni są lampy o prostych kształtach, które w zestawieniu z resztą wyposażenia robią naprawdę spektakularne wrażenie. Co ciekawe same nie wyglądają tak dobrze. Dopiero po skomponowaniu z innymi elementami znakomicie się prezentują. W awangardowych pomieszczeniach czasem nie montuje się żadnej lampy. Przykręca się żarówkę, która ma po prostu spełniać swoje zadanie – rozjaśnić pokój. Nie jest zbyt zdobna, jednak jeśli chodzi o funkcjonalność sprawdza się doskonale. Inne dodatki również nie są one zbyt wysublimowane. Liczy się praktyczność, poczucie humoru. Choć tak urządzone przestrzenie nie są strojne, to jednak mają w sobie to coś. Pomimo braku jakichkolwiek zbędnych elementów i ozdób dobrze się prezentują. W całości wyglądają znakomicie. Nawet osoby, które same nigdy nie zdecydowałyby się na taki wystrój – są zachwycone, kiedy widzą efekt finalny. Na taki styl wciąż decyduje się mało osób. Być może wynika to z braku odwagi. Jednak z roku na rok takie surowe pomieszczenia są coraz popularniejsze – zwłaszcza wśród młodych ludzi, dla których ważna jest wygoda i funkcjonalność. Tego typu aranżacje znacznie częściej można spotkać w kawiarniach lub innych obiektach o charakterze komercyjnym.

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: meble z technorattanu

Leave a Comment