Czym na wakacje? Czy camper wynajem to dobre rozwiązanie?

camper wynajem

W dzisiejszych czasach możliwości podróżowania są niemal nieograniczone. Wszystko zależy od naszej pomysłowości, upodobań i oczywiście zasobności portfela. Jedni wybierają wczasy all inclusive, inni zorganizowany wypoczynek nastawiony głównie na zwiedzanie. Zobacz, czym warto wyruszyć na wakacje.

Czemu warto postawić na camper?

Istnieje tez spora grupa turystów gustująca w podróżach camperami. Chwalą sobie w nich kompletna niezależność od pociągów, autobusów, terminów odjazdów itp. Mogą wyruszyć kiedy chcą, zatrzymywać się na postoje również w wybranym przez siebie czasie. Oczywiście główną zaleta campera, jest to, że możemy w nim nocować. Zwalnia nas to z konieczności wynajmu kwatery czy kupna namiotu. Możemy zatrzymać się na nocleg w każdym miejscu bez uprzedniej rezerwacji oraz co najważniejsze ponoszenia kosztów noclegu. Obecnie campery są naprawę bardzo dobrze wyposażone, zapewniają komfortową podróż i komfortowe warunki do mieszkania. Wnętrze niektórych bywa nawet bardziej luksusowe niż niejeden hotel czy pensjonat. Dlatego jeśli jesteśmy zwolennikami spontanicznych wyjazdów i liczy się dla nas niezależność – kupno campera jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Czy warto wybrać się do wypożyczalni?

Jeśli jednak jesteśmy zapracowani, podróżujemy tylko w wakacje, lub po prostu nie mamy miejsca do przechowywania pojazdu, możemy go wynająć. Wiele firm oferuje camper wynajem. Zaletą jest oczywiście cena – nie musimy inwestować w kupno samochodu, jego utrzymanie, które nie należy do tanich. Kolejną kwestią jest brak konieczności dbania o stan techniczny pojazdu. odbieramy go w punkcie wypożyczania w doskonałej kondycji, a po oddaniu jest sprawdzany i ewentualne usterki są naprawiane. Poza tym jeśli podróżujemy rzadko, kupno własnego pojazdu jest po prostu problemem. Musimy zadbać o miejsce parkowania i jego bezpieczeństwo. W miejscach, które oferują camper wynajem możemy wybrać interesujący nas model i wielkość. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

Leave a Comment