Budżet obywatelski plac zabaw – czy warto głosować na to rozwiązanie?

Oddawanie głosu w budżecie obywatelskim nie jest obowiązkowe, ale powinno być czynnością wykonywaną przez każdego mieszkańca. To w budżecie obywatelskim lokalna społeczność ma szansę zdecydować o tym, co w gminie powstanie i razem z samorządem wydać duże kwoty na właściwy rozwój gminy. Głupotą byłoby z tego nie skorzystać. Czy warto głosować z budżetu obywatelskiego na plac zabaw – http://budzet-obywatelski.pl/?

Budżet obywatelski – plac zabaw dobrym pomysłem?

Jest kilka rzeczy, które zawsze znajdują się w propozycjach, które obejmuje budżet obywatelski plac zabaw jest jednym z nich. Tuż po nim zazwyczaj są remonty newralgicznych miejsc w danej miejscowości. Czasami jest to szkoła, czasem cmentarz zasłużonych, innym razem jakiś element infrastruktury. Od mieszkańców zależy, na co zostaną wydane pieniądze gminy lub miasta. Często można wybrać projekty nie tylko dla całego miasta, ale i takie, które są przeznaczone dla konkretnej dzielnicy. Jeśli chodzi o budżet obywatelski plac zabaw zazwyczaj wygrywa w głosowaniach na inicjatywy kierowane do konkretnego osiedla.

Bo liczy się głos obywatela

Każda gmina czy miasto będzie odznaczało się inną wrażliwości na konkretne bolączki miejscowości. Jedne społeczności będą miały na uwadze rozwój gospodarczy samej miejscowości i zagłosują na budowę drogi wylotowej, inne skupią się na pomocy osobom niepełnosprawnym lub osobom, których nie stać na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wszystko zależy też od tego, co dotychczas zrobiła gmina, by wesprzeć mieszkańców, bo jeśli miejscowości są zadbane, społeczności będzie zależało na wybudowaniu miejsca rozrywki zamiast na zadbaniu o zieleń miejską.

Leave a Comment