Brinkmann – System TransMix – rewolucja na skalę światową

brinkmann

W dzisiejszym budownictwie liczy się dokładność, precyzja ale przede wszystkim czas i pieniądze. Firmy wygrywające przetargi na roboty budowlane, nie muszą mieć wcale wieloletniego doświadczenia. Dla wielu oferentów liczy się przede wszystkim termin wykonania prac oraz cena. Dlatego bardzo pożądanym przez wykonawców, zwłaszcza tych którzy pracują przy wielkich przedsięwzięciach budowlanych takich jak hale, zakłady przemysłowe czy galerie, jest system TransMix. System ten stworzyła w latach osiemdziesiątych XX wieku niemiecka firma Brinkmann. Brinkmann jest firmą działającą na rynku maszyn budowlanych od 1967 roku. Specjalizuje się w produkcji stacjonarnych pomp do betonu, pomp ślimakowych oraz właśnie mobilnych systemów TransMix do produkcji jastrychu.
Czym jest system TransMix? W wielkim skrócie można powiedzieć, że TransMix to fabryka na kółkach. Na pojeździe znajdują się cztery komory na składniki wylewki. Każdy składnik jastrychu jest transportowany na tył pojazdu, gdzie jest dokładnie odmierzany. Następnie składniki są dozowane do mieszalnika, odmierzana jest też potrzebna ilość wody. Materiał jest mieszany i może być pompowany do miejsca przeznaczenia.
System TransMix występuje w dwóch odmianach. Typ TransMix 3200 stosowany jest do wykonywania wylewek samopoziomujących, z kolei typ TransMix 5500 do wykonywania wylewek cementowych.
Dzięki systemowi TransMix:
– znacznie skraca się czasu wykonywania wylewek,
– obniża się koszty pracy,
– można dokładnie odmieżyć wszystkie składniki,
– nie traci się czasu na czekanie na dostawców,
– nie ma odpadów oraz pozostałości materiału, które muszą być potem usunięte.

Leave a Comment