Brak pozwoleń na jezdnię bitumiczną? Postaw na płyty drogowe nowe

Nawierzchnia bitumiczna to jedno z częściej stosowanych rozwiązać wykorzystywanych w trakcie budowy dróg. Jest to materiał wytrzymały, który spełnia standardy europejskie. Niestety, nie zawsze jest możliwość wybudowania takiej trasy. W takich sytuacjach warto sięgnąć po płyty drogowe. Dowiedz się, w czym mogą one pomóc.

Wytrzymałość i bezpieczeństwo

Przede wszystkim, choć płyty drogowe nowe nie są idealne, to jednak są bardzo wytrzymałe. Z powodzeniem można je stosować na drogach dojazdowych do prywatnych posesji, na często uczęszczanych drogach, które nie zostały należycie zagospodarowane przez włodarzy miast czy gmin. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim fakt, że takie płyty drogowe nowe nie są zbyt drogie. Do tego są bardzo dostane. Z roku na rok powstaje coraz więcej skupów, które oferują prefabrykaty betonowe zarówno używane, jak i nowe. Ma to bardzo wiele zalet. Dzięki takiemu rozwiązaniu dojazd na posesje, teren budowy czy przejazd przez polne trasy jest zdecydowanie prostszy. O ile latem nie ma z tym aż tak dużego problemu, bo warunki pogodowe są sprzyjające, to jesienią i zimą jest już znacznie gorzej. Na drogach, które nie są przystosowane do ciągłego przejazdu znacznie trudniej jest bezpiecznie przedostać się do wyznaczonego celu. Tymczasem proste rozwiązanie, jakim niewątpliwie są gotowe prefabrykaty, to skuteczne wyjście z takich trudnych sytuacji. Nic dziwnego, że płyty drogowe nowe są coraz częstsza alternatywą stosowana przez inwestorów i organizatorów budów.

Co zrobić z niepotrzebnymi płytami?

Zdarza się, że gmina inwestuje w nowe drogi lub też kończy się budowa. W takiej sytuacji płyty drogowe są już niepotrzebne, ale ich stan jest z reguły dość dobry. Szkoda więc się ich ot tak pozbywać. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej postawić na punkty skupu. Jak się okazuje, popyta na używane płyty drogowe jest bardzo duży. Na rynku jest wielu przedsiębiorców, którzy kupują nowe płyty, a następnie je sprzedają. W przypadku organizatorów budów zakup używanych płyt drogowych to bardzo dobry pomysł. Takie komponenty wykorzystuje się do budowy tymczasowej drogi dojazdowej. Jest ona wykorzystywane tylko przez kilka tygodni, a po tym czasie płyty można bez problemu zdementować. Płyty używane są znacznie tańsze niż nowe, a ich stan jest bardzo dobry. Rzadko kiedy zdarza się, że są zniszczone czy popękane. Wybudowanie ich przy posesji jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo w ten sposobów dużo łatwiej jest transportować ciężkie materiały budowlane.

Leave a Comment